Що треба, щоб акумулятор працював довше?

Автор craftmann 12.06.2019 0 Коментарі

Акумулятори при експлуатації зношуються і старіють, час автономної роботи скорочується. Все, що можна зробити для продовження терміну служби - це берегти ємність і економити ресурс.

Літієві акумулятори давно є основним типом акумуляторів для мобільних пристроїв. Сталося це завдяки високій щільності енергії, що дозволяє в невеликому обсязі упакувати велику ємність.

Незважаючи на те, що літієві акумулятори не володіють "ефектом пам'яті", ємність все одно зменшується в процесі експлуатації (знос) і зберігання (старіння). Це різні процеси, мають різні фактори впливу, але призводять до одного результату - час автономної роботи скорочується, мобільний пристрій доводиться заряджати все частіше і частіше.

Крім цього, зараз найбільш актуальною стала проблема раптового відключення мобільного пристрою при наявності 20% -40% заряду. Не існує науково обґрунтованих методів відновлення ємності і ресурсу літієвих акумуляторів. Щоб продовжити термін служби акумулятора слід дотримуватися рекомендацій, які сповільнять знос і старіння акумуляторів.

 

Відключення непотрібних функцій і програм

Найбільш простий спосіб знизити навантаження на акумулятор - це включити енергозберігаючий режим, зменшити яскравість екрану, вимкнути непотрібні функції і вивантажити непотрібні фонові програми. 
Bluetooth, WiFi, навігація споживають велику кількість енергії, що природно скорочує час автономної роботи і вимагає частіше заряджати акумулятор, відмотуючи зайві життєві цикли заряду / розряду.

Уникайте механічних пошкоджень

Може здатися, що сучасні акумулятори стало неможливо механічно пошкодити. Це тільки раніше акумулятор "вилітав" з телефону при кожному падінні. 
Сучасні незнімні акумулятори начебто надійно заховані всередині смартфона, але при падінні або вібрації елементи захисту також можуть бути пошкоджені, або акумулятор просто від'єднається від роз'єму. Принципова схема акумуляторів не змінилася, ускладнилася тільки діагностика дефектів. Особливо варто відзначити деформацію або вигин телефону. Так! Це нікому не потрібне супер властивість, що викликає дитяче захоплення публіки, чинить руйнівну дію на акумулятор. Наприклад, однією з версій загоряння SAMSUNG GALAXY NOTE 7 було саме те, що акумулятору "занадто тісно" всередині смартфона.

Підключіть зарядний пристрій в навантаженому режимі

Не завжди вийде строго дотримуватися правил енергозбереження. Геолокація не працюватиме без 3G, а перегляд відео на протушковані екрані не викликає великого оптимізму. Якщо прийшов час мобільного пристрою працювати на повну потужність, то, по можливості, підключіть зарядний пристрій або зовнішній акумулятор.

 

Дотримуйтесь температурного режиму

Работа в режиме навигатора потребляет большую мощность, что приводит к повышению температуры мобильного устройстваРобота в режимі навігатора споживає велику потужність, що призводить до підвищення температури мобільного пристрою. Використання акумулятора при низькій температурі драматично знижує час автономної роботи, а при високій температурі акумулятори швидше старіють і зношуються.

  • Не піддавайте акумулятор сильному нагріванню, не залишайте телефон під впливом прямих сонячних променів.
  • У холодну погоду носите телефон у внутрішній кишені, якщо телефон все-таки був заморожений, то його треба повільно відігріти в приміщенні.
  • Якщо ваш мобільний пристрій гріється при роботі, проведіть його діагностику і очищення.
  • Занадто "теплий" чохол може стати причиною перегріву акумулятора, відмовтеся від нього на користь кращого теплообміну.
  • При активному використанні навігатора в автомобілі, розмістіть акумулятор на решітці кондиціонера для кращого охолодження.
  • Завжди намагайтеся тримати акумулятор в прохолодному місці, зарядженим менш ніж наполовину.

 

Як правильно заряджати акумулятор?

Для заряду використовуйте сертифіковані зарядні пристрої, відповідної напруги, сила струму яких становить від 50% до 100% ємності акумулятора. Слабкі зарядні пристрої будуть заряджати дуже повільно, а якщо сила струму зарядного пристрою менше 20% ємності акумулятора, то заряд може просто не розпочатися.

З іншого боку, використання дуже потужних зарядних пристроїв, сила струму яких перевищує 100% ємності акумулятора буде негативно позначатися на ресурсі. Це відноситься і до технологій швидкої зарядки (quick charge). Якщо ви маєте достатньо часу для заряду акумулятора стандартним зарядним пристроєм, то рекомендуємо утриматися від використання швидких зарядок.


Заряджати акумулятор треба в міру необхідності, при цьому краще недозаряд, ніж перезарядити. Тому позбудьтеся від звички заряджати акумулятор вночі. Акумулятор все одно не зарядиться більше 100%. При цьому є ймовірність нещасного випадку під час заряду без нагляду. Якщо ж ви готуєтеся до поїздки, то, звичайно, акумулятор треба зарядити повністю, але тут мета виправдовує засоби.

 

І ніколи, ніколи не тренуйте акумулятор !

Тренування акумулятора - це міф, що залишився від нікель-кадмієвих (Ni-Cd) і нікель-металогідридних (Ni-MH) акумуляторів.

Тренуючи літієвий акумулятор, ви просто додатково його зношується, відновлення ємності не відбудеться.

Якщо все-таки "руки сверблять" щось зробити для акумулятора, то корисніше буде очистити контакти акумулятора і телефону спиртом і видалити пил всередині пристрою. Зниження опору на контактах зменшить непотрібні втрати енергії, яка, в свою чергу, буде використана мобільним пристроєм, а не піде на нагрівання акумулятора. При цьому пил ускладнює теплообмін, що також призводить до підвищення температури.

І все ж, якщо акумулятор не тримає заряд

 

І все ж, якщо вам "здається", що акумулятор не тримає заряд, швидко розряджається, то є привід ще раз перечитати цю статтю, взяти роздруківку дзвінків і подивитися на їх інтенсивність. Подивитися на весь алгоритм користування телефоном ... 
Може статися, що ви просто не даєте акумулятора варіантів вижити! 
Якщо ви виконуєте всі вимоги і рекомендації (танці з бубном, ламання очей з низьким рівнем підсвічування, оригінальні зарядні пристрої та кабелі), а акумулятор як і раніше не тримає заряд, як в минулі часи - задумайтеся про покупку нової батареї.
 Акумулятор - це витратний матеріал. Головне, щоб він витрачався з толком.

 

Залишити коментар