Як самостійно зробити діагностику акумулятора

Автор craftmann 26.07.2019 1 Коментарі

При певних обставинах акумулятори можуть становити небезпеку для людини і навколишнього середовища. Вам варто ознайомитися з цими рекомендаціями заздалегідь, щоб оперативно діяти в екстреній ситуації.

Діагностика акумулятора може бути первинною і детальної.

Первинну або попередню може здійснити сам користувач, і полягає вона в виявленні несправностей, які помітні при стандартному огляді зовнішнього стану акумулятора.

Детальну перевірку акумулятора проводиться фахівцем, який ретельно оглядає всі функціональні частини АКБ, проводить необхідні вимірювання, виявляє несправні компоненти.

При відправці пристрою на перевірку фахівцеві рекомендуємо повідомляти всі моменти, які не приховуючи, які події супроводжували поломку, тоді більшість питань можуть зважитися на місці.

Телефон не включается?

Телефон не вмикається

Телефон не вмикається, можливо, через те що акумулятор глибоко розряджений, наприклад, при довгому зберіганні в розрядженому стані. Якщо мова йде про новий телефон або новий акумулятор, то це сигнал про те, що батарея прострочена. Від покупки такого акумулятора варто відмовитися.

А якщо ви його вже купили, то відразу здавайте по гарантії. Нові акумулятори мають заводський заряд і повинні стартувати без підзарядки. Якщо акумулятор глибоко розряджений по іншій причині, то спробуйте під'єднати зарядний пристрій і трохи почекати. Залежно від алгоритму операційної системи, запуск відбудеться відразу або через кілька хвилин, коли акумулятор зарядиться на певне значення. Запуск також може початися автоматично або ж необхідно примусово натиснути на кнопку пуску.

Якщо телефон не вмикається на протязі довгого часу, то, можливо, акумулятор так сильно розрядився, що став незаряжаемим, або він просто від'єднався від телефону.

Телефон не включается?

Неможливо зарядити акумулятор

Наявність індикації про заряд, але відсутність процесу заряду говорить про те, що акумулятор підключений до мережі, але щось перешкоджає його нормальної зарядці. 
Наприклад, це може бути через слабкість зарядного пристрою, який не може створити достатній зарядний струм. 
Іншою причиною може стати програмний конфлікт сумісності самим телефоном і акумулятором. 
Виключивши фактор зарядного пристрою, подолати програмну несумісність швидше за все не вийде. Якщо акумулятор на гарантії, то рекомендуємо, як можна швидше нею скористатися.

Очистка контактов спиртом и мягкой тканью может помочь при внезапном отключении телефона.

Телефон раптово відключається

Спробуйте провести очищення контактів спиртом і м'якою тканиною, так як в процесі зберігання і експлуатації контактна група може окислюватися в силу хімічних особливостей матеріалів і навколишнього середовища, що погіршує якість контакту. Можливо, втрачається контакт між клемами акумулятора і телефону, наприклад, після падіння або сильної тряски.

Іншою причиною раптових відключень є старіння і ізнос. Але на відміну від механічних пошкоджень це відбувається дуже повільно. Спочатку пристрій відключається на 10%, через якийсь час на 20%, 30%, 40%, а потім на одному заряді можна зробити тільки один дзвінок. Цей ефект посилюється на вулиці при мінусовій температурі. Це не виправити. Акумулятор треба замінити.

Если телефон не правильно отображает уровень заряда, возможно отсутствие контакта с клеммой.

Телефон неправильно відображає рівень заряду

У захисних платах сучасних акумуляторів застосовуються контролери, від яких телефон отримує дані про стан батареї.

Як правило, у такого акумулятора додатково, крім плюсового і мінусового контактів, присутні клеми з інформаційним висновком або клема, пов'язана з датчиком температури. У багатьох випадках, невірне відображення рівня заряду говорить про відсутність надійного контакту з однієї з цих клем. Переконайтеся, що між роз'ємами акумулятора і телефону забезпечений надійний контакт.

При необхідності зробіть очищення контактних груп батареї і пристрої. Якщо вироблені дії не допомогли вирішити проблему, можете сміливо звертатися по гарантії.

Что делать, если на телефон попала вода

Потрапила вода

Рідина, що потрапила в телефон або батарею, може негативно позначитися на їх працездатності. 

Акумулятор в промоклому телефоні, швидше за все, стане незаряжаемим, так як в результаті окислювальних процесів можливе виникнення короткого замикання, яке здатне вивести з ладу внутрішні компоненти телефону або плати захисту АКБ. 

В результаті ви отримаєте повністю використану батарею зі спрацьованим захистом і, ймовірно, несправний телефон. Переконайтеся в тому, що в пристрій не потрапляла вода, а на роз'ємах акумулятора і самого пристрою відсутні сліди корозії. В іншому випадку, доведеться звертатися в сервісний центр. Попадання води на акумулятор не є гарантійним випадком.

Заломы, изгибы и прокалывание батареи не допустимы.

Механічні пошкодження

В результаті фізичного впливу на елемент порушується внутрішня структура акумулятора. Заломи, вигини і інші пошкодження не припустимі. Такий акумулятор, якщо не вздуется або вибухне, то точно не буде функціонувати належним чином. 
Зверніть увагу на цілісність шлейфів, контактних груп, роз'ємів. Мікроскопічні тріщини і розриви, загнуті піни роз'ємів не забезпечать необхідного контакту і акумулятор в телефоні буде вести себе непередбачувано. 
При самостійній установці будьте гранично уважні, не згинайте і не пробивайте АКБ. Механічні пошкодження акумулятора не є гарантійним випадком.

Вздутие аккумулятора и увеличение толщины

Акумулятор вздувся

Вздуття акумулятора - це збільшення його товщини в процесі експлуатації. Всі старі акумулятори за параметрами більше нових, але це не означає, що в кінці терміну служби акумулятор буде видавлювати кришку або дисплей. Допустиме збільшення товщини до 20%. 

Акумулятор може роздутися від неправильних температурних режимів експлуатації. Якщо таке сталося, то рекомендуємо, як можна швидше замінити батарейку. 

Роздутий акумулятор не можна протикати, інакше станеться мимовільне займання  газу, що вийшов з акумулятора, при контакті з киснем. 

Роздутий акумулятор крутиться на столі як варене яйце. Помітили, що акумулятор почав вздуватися, замініть його.

 

Телефон сильно греется. К чему может привести перегрев?Телефон сильно гріється

Оптимальна температура роботи пристрою +20 градусів, але  його нагрів під час використання неминучий і в розумних межах є нормальним. Як і нагрів самого акумулятора при використанні потужних зарядних пристроїв з великим вихідним струмом, а так само при розряді в навантажених режимах: ігри, навігатора, камери і інших ресурсоємних додатках.

Нетривале збільшення температури до 60 градусів не критично. Крім того, по мірі старіння внутрішній опір АКБ збільшується, що також збільшує температуру акумулятора під час експлуатації.

В не навантаженому режимі, коли пристрій неактивен, телефон і акумулятор повинні охолодитися до кімнатної температури. Якщо ж ви помічаєте нагрів навіть при малому навантаженні, то варто подумати про заміну АКБ або звернутися по гарантії.

Возгорание аккумулятора, перегрев аккумулятора.

Загоряння акумулятора

Займання акумулятора може статися в разі розгерметизації або короткого замикання. Згідно зі стандартами виробництва, справні акумулятори не повинні займатися при протиканні. Також акумулятори мають захист від короткого замикання. 

Інша справа, якщо акумулятор піддався впливу високої температури, здувся або система захисту від короткого замикання вийшла з ладу. Зазвичай відбувається горіння без полум'я з виділенням диму. У будь-якому випадку, при загорянні акумулятора необхідно відкинути його таким чином, щоб не було контакту з будь-якими горючими матеріалами. При відсутності горючих матеріалів, акумулятор потухне самостійно через кілька секунд. Дим хоч і сильно їдкий, але не отруйний, тому треба просто провітрити приміщення.

Возгорание телефона на зарядке.

Займання телефону

Сильний розігрів акумулятора може призвести до займання самого мобільного пристрою. Загоряння телефону, коли він знаходиться на зарядці, може статися через перезарядження в разі поломки захисту. 

Вихід з ладу захисту - дуже рідкісна подія. Ще рідше відбувається перезаряд і загоряння смартфона. 

Для того, щоб акумулятор і телефон розігрілися до такої міри, потрібно кілька годин в режимі заряду. 

Рекомендуємо проводити заряд мобільного пристрою під наглядом і відмовитися від зарядки телефону вночі. В такому випадку легко буде побачити, як відбувається перегрів, задимлення або здуття і запобігти небезпечні наслідки, вийняти батарейку з телефону або віднести його в безпечне місце.

 

Металлизация лития при высоких температурах или большой ток.

Вибух акумулятора

Вибух акумулятора відбувається через металізації літію під впливом високої температури (понад 110 ° C) або великого струму (більш 3C). В результаті металізації літію відбувається ланцюгова реакція з іншими матеріалами акумулятора. 
Раніше, коли для виробництва акумуляторів використовувалися сталеві корпуси, вибух акумуляторів мав велику ударну силу, яка приводила до руйнування телефону і серйозним наслідкам, іноді навіть приводили до смерті. 
Сучасні акумулятори мають алюмінієвий корпус або полімерну оболонку. 
Ми відмовилися від використання сталевих корпусів з 2007 року. М'який корпус роздувається і лопається.
 У будь-якому випадку це вкрай рідкісне явище з ймовірністю 1 до 1 000 000. Так само, як і у випадку загоряння телефону, рекомендуємо заряджати телефон під наглядом.

 

1 Коментарі

тест:
13.08.2019, 15:53:35, 21
Відповісти

12

Залишити коментар